سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تفاوت کاغذ دیواری پوستری کلاسیک و مدرن

تفاوت های بین کاغذ دیواری های پوستری مدرن و کلاسیک

در طراحی دکوراسیون منزل سلیقه اشخاص بیش از هر چیزی دخالت داشته و هر کس بر مبنای میل خود دست به این کار می زند. اما قبل از اینکه بخواهید به انتخاب فکر کنید، شاید بهتر باشد که سبک های متنوع دکوراسیون را شناخته و با تفاوت ها و تشابه های آنها آشنا شوید. در ادامه این مطلب به بررسی تفاوت سبک مدرن و کلاسیک و همچنین تفاوت پوستر دیواری مدرن و کلاسیک پرداخته خواهد شد. با بومرنگ همراه باشید. 

دکوراسیون کلاسیک

دیوارهای گچ‌بری شده، مبلمان‌های آنتیک، وسیله‌های دکوری چوبی حکاکی شده، سقف‌های بلند، پرده‌های فاخر با پارچه‌های گل‌دار چاپی، رنگ‌های کرم و قهوه‌ای و طلایی وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند فضایی پر از آرامش به سبک کلاسیک را برای ما پدید می‌آورند. فضایی که سرشار از اصالت و لایه‌های تاریخی است و حس و حالی قدیمی را به ما منتقل می‌کنند و باعث می‌شود ما از بودن در آن فضا لذت ببریم.

دکوراسیون مدرن

سبک مدرن با نهایت بهره‌گیری و استفاده از ترفندهایی برای بزرگ‌تر نشان دادن فضاها، برای آپارتمان‌ها و منازل کوچک بسیار مناسب است. بافت‌های شاخص، فرم‌های هندسی جسورانه و نامتقارن، استفاده از رنگ‌های چشمگیر در کنار رنگ‌های خنثی و توجه به نور طبیعی از شاخصه‌های اصلی این سبک است. در صنعت طراحی مبلمان نیز سبک مدرن به عنوان روشی معاصر و پیشگام شناخته می‌شود.  مبلمان مدرن اشکال هندسی ساده دارند و در ساخت آن‌ها از مصالح جذاب همچون چرم، استیل و شیشه استفاده می‌شود. فضاهای داخلی مدرن دارای سبک ارگانیک هستند و زندگی را سخت نمی‌گیرند و این ویژگی‌ها در سازه و تزیینات آن‌ها نیز منعکس شده است. مبلمان و نقشه‌های طبقه فقط در فرم‌های مورد نیاز شکل گرفته‌اند و هیچ‌گونه جزییات اضافی یا تزیینات غیرضروری ندارند.

تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک

سبک کلاسیک در دکور داخلی معمولاً نیازمند هزینه‌های بیشتری است.  چرا که معمولاً وسایلی که در این نوع دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرند، از جنس چوب بوده و گاهی نیز دست‌ساز هستند که باعث می‌شود قیمت این وسایل نسبتاً بالا باشد. از طرفی نیز وسایل انتخاب شده برای منزلی با سبک کلاسیک، معمولاً ابعاد بزرگی دارند و به همین دلیل نیز توصیه می‌شود که دکوراسیون کلاسیک برای خانه‌های نسبتاً بزرگ انتخاب شوند. چرا که در غیر این صورت خانه طراحی شده به سبک کلاسیک شلوغ به نظر خواهد آمد.